և ստացեք Team Telecom-ի 10 բաժնետոմս` նվեր։
Freedom Broker Armenia-ի մաստեր կլասի ընթացքում դուք կսովորեք թե ինչպես ներդրումներ կատարել ֆոնդային շուկայում շրջանառվող արժեթղթերում
Մասնակցել
Ներդրումային գործունեություն Հայաստանում
• Ովքե՞ր են Հայաստանում ֆինանսական բրոքերները
• Դրամի փոխարժեքը և դրա ազդեցությունը ներդրումների վրա
• Հայաստանում գնաճի դինամիկան և դրա ազդեցությունը ներդրումային միջավայրի վրա
• Ներդրումները՝ որպես բանկային ավանդների այլընտրանք
Ներածություն ֆոնդային շուկայում
• Միֆեր
• Արժեթղթերի շուկայում հիմնական գործիքները՝ բաժնետոմսեր, պարտատոմսեր, ինդեքսներ, ETF ֆոնդեր
• Ինչպես կարող եք գումար աշխատել ինչպես թանկացող, այնպես էլ նվազող գների վրա
Ֆոնդային շուկան իրական կյանքում
• Գների փոփոխության տրամաբանություն
• Պորտֆոլիոյի մոդելավորում
Ո՞ւմ համար է մաստեր կլասը։
Ոլորտով հետաքրքրվածների
Նրանց համար, ովքեր ցանկանում են ավելի լավ հասկանալ հիմնական ներդրումային հասկացությունները և պատրաստ լինել ֆոնդային շուկայի համար
Սկսնակների
Նրանց համար, ովքեր ցանկանում են բարելավել ֆոնդային շուկայի և ներդրումների վերաբերյալ հմտություններն ու գիտելիքները, ինչպես տեսականում, այնպես էլ գործնականում
Խոսնակ
Գեորգի Մելքոնյան
Freedom Academy Armenia-ի ղեկավար
Տնտեսական գիտությունների թեկնածու, մասնագիտացում՝ ֆինանսներ և հաշվապահական հաշվառում
Ունի ավելի քան 8 տարվա փորձ մակրոտնտեսական և ներդրումային վերլուծությունների ոլորտում
40-ից ավելի գիտական և վերլուծական հրապարակումների հեղինակ է, որոնք նվիրված են ներդրումային ռազմավարություններին, կենսաթոշակային համակարգերին և ֆինանսական շուկաների կարգավորմանը
Ճանաչված փորձագետ է կենսաթոշակային ներդրումների ոլորտում, մասնագիտացած կուտակային ակտիվների կառավարման վրա
Հրավիրվել է որպես փորձագետ՝ ինչպես պետական կառույցների, այնպես էլ միջազգային և մասնավոր կազմակերպությունների կողմից
Հանդես է եկել որպես հրավիրված բանախոս Հայաստանի և արտասահմանյան մի շարք առաջատար համալսարաններում՝ ներկայացնելով արդի տնտեսական և ներդրումային խնդիրներ
Արժեթղթերի շուկայի վերաբերյալ մի շարք կրթական ծրագրերի հեղինակ է, որոնք նախատեսված են ինչպես սկսնակների, այնպես էլ պրոֆեսիոնալ ներդրողների համար
Ինքնուրույն ներդրող է ԱՄՆ-ի ֆոնդային շուկայում, ապահովելով կայուն շահութաբերություն սեփական ներդրումային ռազմավարությունների միջոցով
Ակտիվորեն մասնակցում է ֆինանսական գրագիտության տարածմանը՝ հանդես գալով վերլուծական հոդվածներով, հանրային ելույթներով և կրթական նախաձեռնություններով
Իզաբելլա Մանուկյան
Դասընթացավար Freedom Academy Armenia-ում
Ունի ավելի քան 14 տարվա դասավանդման փորձ կրթական ոլորտում։
Փորձառու ներդրումային խորհրդատու է՝ համագործակցել է տարբեր ծավալների և կառուցվածքի ներդրումային պորտֆելների հետ։
Պարբերաբար հանդես է գալիս վեբինարների, սեմինարների և հանրային ելույթների ձևաչափով՝ ներդրումների ոլորտը ներկայացնելով հասանելի ու մատչելի լեզվով։
Մշակել է ուսուցման հեղինակային մեթոդաբանություն, որը համադրում է տեսությունը և պրակտիկան՝ խթանելով մասնակցության ակտիվությունը և բարձրացնելով արդյունավետությունը։
Նպաստում է ֆինանսական գրագիտության տարածմանը լայն լսարանի շրջանում՝ ընդգծելով դրա կարևորությունը անձնական և հասարակական բարեկեցության ապահովման գործում։
Կազմակերպիչ՝ Freedom Broker Armenia
Freedom Broker Armenia-ն ամերիկյան արժեթղթերի շուկայում մեծ փորձ ունեցող ներդրումային ընկերություն է
• Freedom Holding կորպորացիայի բաժնետոմսերը ցուցակված են NASDAQ-ում
• Ավելի քան 10 տարվա փորձ միջազգային ֆինանսական շուկաներում
Հաճախակի տրվող հարցեր
Ո՞վ կարող է օգտվել այս պրոդուկտից։
Միայն այն ֆիզիկական անձինք, ովքեր համապատասխանում են բոլոր պայմաններին։
Գրանցվել «Say Hello to Investments» վեբինարին և դիտել առնվազն 10 րոպե։ Վեբինարի ավարտից հետո 7 օրում բացել բրոքերային հաշիվ Freedom Finance Armenia–ում՝ համաձայն «Գործարարության հիմնական պայմանների»։

И получите 10 акций Team Telecom в подарок
На мастер-классе по инвестициям от «Фридом Брокер Армения» вы научитесь инвестировать в ценные бумаги, торгуемые на фондовом рынке
Принять участие
Инвестиционная деятельность в Армении
• Кто такие финансовые брокеры в Армении
• Курс драма и ее влияние на инвестиции
• Динамика инфляции в Армении и ее влияние на инвестиционную среду
• Инвестиции как альтернативы банковским вкладам
Знакомство с фондовым рынком
• Мифы
• Основные инструменты на рынке ценных бумаг: акции, облигации, индексы, ETF фонды
• Как можно заработать и на росте, и на падении цен
Фондовый рынок в реальной жизни
• Логика изменения цены
• Моделирование портфеля
Кому подойдёт мастер-класс?
Заинтересованным
Тем, кто хочет лучше понимать основные концепции инвестирования и быть готовым к фондовому рынку
Начинающим
Тем, кто хочет улучшить навыки и знания о фондовом рынке и инвестициях как в теории, так и на практике
Спикеры
Георгий Мелконян
Руководитель Freedom Academy Armenia
Кандидат экономических наук, специализация — финансы и бухгалтерский учет.
Обладает более чем 8-летним опытом в области макроэкономического и инвестиционного анализа.
Автор более 40 научных и аналитических публикаций, посвящённых инвестиционным стратегиям, пенсионным системам и регулированию финансовых рынков.
Признанный эксперт в сфере пенсионных инвестиций, специализирующийся на управлении накопленными активами.
Приглашался в качестве эксперта государственными органами, международными организациями и частным сектором.
Выступал в роли приглашенного лектора в ряде ведущих университетов Армении и зарубежья, представляя современные экономические и инвестиционные вызовы.
Автор ряда образовательных программ по фондовому рынку, рассчитанных как на начинающих, так и на профессиональных инвесторов.
Является самостоятельным инвестором на фондовом рынке США, обеспечивая стабильную доходность за счет собственных инвестиционных стратегий.
Активно содействует продвижению финансовой грамотности посредством аналитических публикаций, публичных выступлений и образовательных инициатив.
Изабелла Манукян
Тренер Freedom Academy Armenia
Профессиональный преподаватель с более чем 14-летним опытом в сфере образования.
Квалифицированный инвестиционный консультант с опытом работы с инвестиционными портфелями различного объема и структуры.
Регулярно проводит вебинары, семинары и публичные выступления, доступно представляя сложные аспекты инвестиционного мира.
Разработала авторскую методологию преподавания, основанную на гармоничном сочетании теории и практики, способствующую высокой вовлеченности слушателей и достижению практических результатов.
Активно содействует распространению финансовой грамотности среди широкой аудитории, подчеркивая ее значимость для личного и общественного благополучия.
Организаторы — «Фридом Брокер Армения»
«Фридом Брокер Армения» — инвестиционная компания с экспертизой на американском фондовом рынке
• Акции Freedom Holding corp. торгуются на бирже NASDAQ
• Более 10 лет работы на международных финансовых рынках
Частые вопросы
Кто может воспользоваться продуктом?
Только физические лица, которые выполняют все условия.
Зарегистрироваться на вебинар «Say Hello to Investments» и просмотреть его не менее 10 минут. В течение 7 календарных дней после завершения вебинара открыть брокерский счёт в Freedom Finance Armenia в соответствии с «Основными условиями бизнеса».