ԶԼՄ-ները և փորձագետները համաժողովի մասին
«Ընդհանուր առմամբ, կարևոր, հետաքրքիր, բովանդակալից և, հուսով եմ, օգտակար համաժողով էր: Իհարկե, լավ կլիներ, որ այն իսկապես և հնարավորինս արագ նպաստեր Հայաստանում կապիտալի շուկայի և հարակից մշակույթի զարգացմանը։ Հուսով եմ, որ հաջորդ նման համաժողովը կլինի ավելի ընդգրկուն՝ կազդարարի այս ոլորտում Հայաստանում կատարված աշխատանքի, ինչու ոչ, ինչպես նաև ձեռքբերումների մասին։ Նաև հույս ունեմ, որ ավելի շատ բանախոսներ կկարողանան շփվել լրատվամիջոցների հետ և իրենց գաղափարները հանրությանը փոխանցել ավելի մատչելի և օբյեկտիվ»:
«Արմենպրես»-ի լրագրող Հրայր Նազարյան
«Համաժողովն առանցքային դեր կունենա Հայաստանի՝ մանրածախ ներդրումների աճող ոլորտում՝ շնորհիվ Freedom Broker-ի՝ տարբեր երկրներում նմանատիպ տնտեսությունների հետ աշխատանքի հարուստ և արժեքավոր փորձի: Թեմաների և խոսնակների գրագետ ընտրությունը հնարավորություն տվեց արդյունավետ քննարկումներ ծավալել, սահմանել մեր հասարակության ֆինանսական գրագիտության նոր նշաձողը և բացահայտել զարգացման նոր հնարավորություններ»:
Կարեն Ռաֆայելյան, How2B
«Հայաստանի կապիտալի շուկաները. ապագայի հեռանկարներ» առաջին համաժողովին մասնակցելը աներևակայելի հետաքրքիր փորձ էր: Ավելի քան 20 խոսնակները, ներառյալ՝ պետական ​​պաշտոնյաները, բիզնեսի առաջնորդները և օտարերկրյա փորձագետները, համապարփակ պատկերացում տվեցին Հայաստանի աճող ֆինանսական շուկաների մասին: Հատկապես տպավորիչ էին ներդրումային միջավայրի և ենթակառուցվածքների բարելավման վերաբերյալ քննարկումները, ինչպես նաև Freedom Holding Corp.-ի վերլուծաբանների հետազոտությունները, որոնք ցույց տվեցին Հայաստանի ներուժը ֆինանսական հատվածում համաշխարհային հարթակում»:
Պողոս Պ․, վերլուծաբան բանկում
«Երևանյան առաջին ներդրումային և ֆինանսական համաժողովը տպավորիչ լսարան էր հավաքել։ Freedom Broker Armenia-ի և էկոնոմիկայի նախարարության համակարգված աշխատանքը արժանի է գովասանքի։ Լիագումար նիստը և պանելային քննարկումները ընդգրկում էին թեմաների լայն շրջանակ՝ Հայաստանի տնտեսական հեռանկարներից մինչև ֆինանսների թվային էվոլյուցիան»։
ֆինանսիստ Արամ Ա․
«Ինձ հատկապես տպավորել են պետական ​​պարտքի պահանջարկի խթանման և ներքին ներդրողների զարգացման ռազմավարական քննարկումները։ Շնորհակալություն Freedom  Broker Armenia-ին բնակիչների ֆինանսական գրագիտության բարելավման և սկսնակ ներդրողներին վստահություն ձեռք բերելու ուժ հաղորդելու համար: Կարծում եմ՝ սա էական նշանակություն ունի մեր երկրի կայուն տնտեսական աճի համար»։
Համալսարանի դասախոս Աննա Կ․
«Համաժողովը մասնակիցներին ընձեռեց ոչ միայն ներդրումային հարցերի քննարկման հարթակ, այլ նաև հնարավորություն՝ ուսումնասիրելու Հայաստանի տնտեսության ապագան և, որ ամենակարևորն է, ազդել դրա վրա: Կարևոր է, որ քննարկումները կրել են գործնական բնույթ, մասնավորապես շեշտը դրվել է ժամանակակից տնտեսական զարգացման համար կարևոր նշանակություն ունեցող թվայնացման և ֆինանսական տեխնոլոգիաների վրա։ Եթե ​​համաժողովը դառնա ամենամյա միջոցառում, ապա ես անպայման կավելացնեմ այս միջոցառումն իմ օրացույցում, դա ուղենշային իրադարձություն է ֆինանսական հատվածի համար»:
Ֆինանսական տնօրեն Անի Մ․
«Հիանալի էր տեսնել համաժողովում քննարկվող թեմաների նման դինամիկ խառնուրդ: Ազգային տնտեսության և ազգային արժույթի հեռանկարների վերաբերյալ պանելները ամբողջական և խորը պատկերացում տվեցին մեր երկրի ֆինանսական լանդշաֆտի վերաբերյալ: Այս միջոցառումը, անկասկած, բարձր չափանիշներ է սահմանել տարածաշրջանում նմանատիպ համաժողովների համար: Տեղական և միջազգային հեռանկարների համադրումը հարստացրեց քննարկումները և բազմակողմանի տեսարան ապահովեց քննարկված հարցերի վերաբերյալ»։
Ընկերության գործադիր տնօրեն Անահիտ Բ․
«Հայաստանի կապիտալի շուկաները. ապագայի հեռանկարներ» համաժողովը մասնագիտորեն անցկացված միջոցառում է, որը համախմբել է հետաքրքիր բանախոսներ ֆինանսական ոլորտի տարբեր ոլորտներից: Ինտերակտիվ պանելային քննարկումները թույլ տվեցին խորը սուզվել ներդրումային արդյունաբերության բոլորովին այլ ոլորտներում: Խորհուրդ եմ տալիս այս միջոցառումը բոլոր նրանց, ովքեր ցանկանում են հասկանալ կամ մտնել Հայաստանի ֆինանսական շուկա»:
Անկախ ներդրող Գոռ Ա․
«Որպես համաժողովի մասնակից՝ ես տպավորված էի բոլոր թեմաների մանրամասն լուսաբանմամբ՝ սկսած ներդրումային միջավայրի ձևավորումից մինչև պետական ​​պարտքի նկատմամբ պահանջարկի խթանում: Միջոցառումը ոչ միայն հարթակ ստեղծեց փորձառու մասնագետների համար՝ մտքեր փոխանակելու, այլեւ ներգրավեց բազմաթիվ շահագրգիռ կողմերի հարակից ոլորտներից»:

СМИ и эксперты о Форуме
«В целом это была важная, интересная, информативная и, надеюсь, полезная конференция. Конечно, было бы замечательно, если бы это действительно и как можно быстрее способствовало развитию рынка капитала и связанной с ним культуры в Армении. Надеюсь, что следующая подобная конференция будет более всеобъемлющей, объявит о проделанной в Армении работе в этой области, а почему бы и нет, а также о достижениях. Я также надеюсь, что больше спикеров смогут общаться с представителями СМИ и доносить свои идеи до общественности более доступно и объективно».
Журналист «Арменпресс» Грайр Назарян
How2B
«Форум сыграл ключевую роль в растущем секторе розничных инвестиций Армении благодаря богатому и ценному опыту Freedom Broker в работе с аналогичными экономиками в разных странах. Грамотный подбор тем и спикеров позволил провести продуктивные дискуссии, задать новый стандарт финансовой грамотности в нашем обществе и выявить новые возможности для развития».
Карен Рафаэлян, How2B
«Посещение первой конференции "Рынки капитала Армении: взгляд в будущее" было невероятно интересным опытом. Разнообразный состав из более чем 20 докладчиков, включая правительственных чиновников, лидеров бизнеса и иностранных экспертов, предоставил всестороннее представление о растущих финансовых рынках Армении. Особенно впечатляющими были дискуссии по вопросам улучшения инвестиционного климата и инфраструктуры, а также презентация исследования аналитиков Freedom Holding Corp., которая продемонстрировала потенциал Армении в финансовом секторе на мировой арене».
Погос П., аналитик банка
«Первый инвестиционно-финансовый форум в Ереване собрал впечатляющую аудиторию. Слаженная работа Freedom Broker Armenia и Министерства экономики по организации заслуживает похвалы. Пленарное заседание и панельные дискуссии затронули широкий спектр тем: от экономических перспектив Армении до цифровой эволюции финансов».
Арам А., финансист
«Особое впечатление на меня произвели стратегические дискуссии по стимулированию спроса на государственный долг и развитию внутренних инвесторов. Спасибо Freedom Broker Armenia, что вы повышаете финансовую грамотность жителей и помогаете начинающим инвесторам приобрести уверенность. Я думаю, что это имеет важное значение для устойчивого экономического роста нашей страны».
Анна К., преподаватель вуза
«Форум предоставил участникам не только платформу для обсуждения вопросов инвестирования, но и дал возможность изучить будущее экономики Армении, а главное, повлиять на нее. Важно, что дискуссии носили практический характер, в частности, был сделан акцент на цифровизации и финансовых технологиях, которые имеют решающее значение для современного экономического развития. Если форум станет ежегодным, то это мероприятие я однозначно внесу в свой календарь, это знаковое событие для финансового сектора».
Ани М., финансовый директор
«Было приятно видеть такое динамичное сочетание тем, обсуждавшихся на форуме. Панели, посвященные национальной экономике и перспективам национальной валюты, дали целостное и глубокое представление о финансовом ландшафте нашей страны. Это мероприятие определенно установило высокий стандарт для подобных форумов в регионе. Сочетание местных и международных точек зрения обогатило дискуссии и обеспечило многогранный взгляд на обсуждавшиеся вопросы».
Анаит Б., генеральный директор
«Форум "Рынки капитала Армении: взгляд в будущее" — это профессионально проведенное мероприятие, которое собрало интересных спикеров из различных секторов финансовой индустрии. Интерактивные панельные дискуссии позволили глубоко погрузиться в совершенно разные области инвестиционной сферы. Советую это мероприятие всем, кто хочет понять финансовый рынок Армении или выйти на него».
Гор А., независимый инвестор
«Как участника форума меня впечатлило подробное освещение всех тем, начиная от формирования инвестиционного климата и заканчивая стимулированием спроса на государственный долг. Мероприятие не только предоставило опытным профессионалам площадку для обмена идеями, но и привлекло множество заинтересованных лиц из смежных сфер».