Հայաստանում լույս է տեսել առաջին ֆինանսական ամսագիրը
Հայաստանում լույս է տեսել առաջին հայերեն լեզվով ֆինանսական ամսագիրը, որը կոչվում է «Ֆինանսիստ»։ «Ֆինանսիստը» Freedom Holding Corp.-ի հրատարակությունն է (Freedom Broker Armenia-ն այս միջազգային հոլդինգի մաս է), հարմարեցված տեղական լսարանի համար, տրամադրում է արդի տեղեկատվություն ներդրումների, ֆինանսական շուկաների, գործիքների և ակտիվների մասին: Ամսագիրը կարևոր քայլ է մեդիա աշխարհում և օգնելու է բարելավել երկրում ֆինանսական գրագիտության մակարդակը։
Հուսալի տեղեկատվության հասանելիությունը չափազանց կարևոր է ներդրումների աշխարհում: «Ֆինանսիստը» պատասխանն է Հայաստանում ֆինանսական կրթության աճող պահանջարկին։ Հատուկ շեշտադրում ունենալով ներդրումային ռազմավարությունների և ֆոնդային շուկայի վերլուծության վրա՝ ամսագիրը ծառայում է որպես կարևոր ռեսուրս ինչպես նոր, այնպես էլ փորձառու ներդրողների համար:
«Ֆինանսիստ» ամսագրի գործարկումը նշանակալի քայլ է Հայաստանում ֆինանսական գրագիտության բարելավման ուղղությամբ: Մենք հավատում ենք, որ մեր քաղաքացիներին տրամադրելով մատչելի ֆինանսական գիտելիքներ, մենք կարող ենք նրանց հզորացնել տեղեկացված որոշումներ կայացնելու տեսանկյունից։ Որոշումներ, որոնք դրականորեն կազդեն նրանց ֆինանսական ապագայի վրա: Այս ամսագիրը ոչ միայն ֆինանսների, այլ տեղեկացված ներդրումների մշակույթ ստեղծելու մասին է»,- նշում է Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը:
Ամսագիրը միջազգային ասպարեզում հաստատվել է որպես ներդրումների վերաբերյալ հեղինակավոր հրատարակություն։ Այն առաջարկում է արդիական բովանդակության համաշխարհային ներդրումային ռազմավարությունների և բիզնեսների համար եզակի ֆինանսական լուծումների վերաբերյալ: Ամսագիրն այժմ հասանելի է նաև հայերեն՝ ավելի հարմարեցված տեղի լսարանին։ Ընդլայնումը դեպի հայկական շուկա նոր հնարավորություններ է բացում երկրում գործող ընկերությունների համար՝ հնարավորություն տալով նրանց օգտվել ֆինանսական և ներդրումների միջազգային փորձից:
Արդեն լույս է տեսել «Ֆինանսիստ»-ի առաջին համարը։ Այն անվճար հասանելի կլինի երկրի տարբեր բաշխման կետերում, ներառյալ ֆինանսական հաստատությունները, կրթական կենտրոնները և համայնքային միջոցառումները: Բացի այդ, ամսագրի էլեկտրոնային տարբերակը հասանելի կլինի Freedom Broker Armenia կայքում։

The first financial magazine published in Armenia
"Financier" is a publication of Freedom Holding Corp. (Freedom Broker Armenia is a part of this international holding), adapted for the local audience. The magazine provides up-to-date information on the intricacies of investing, financial markets, instruments and assets. Its publication will be an important step in developing the media space and will contribute to raising the country's financial literacy level.
Access to reliable information is crucial in the world of investments. "Financier" is a response to the growing demand for financial education in Armenia. With a special focus on investment strategies and stock market analytics, the magazine is an important resource for beginners and experienced investors.
"The launch of the "Financier" magazine is a significant step towards increasing financial literacy in Armenia. We believe that by providing our citizens with accessible financial knowledge, we can empower them to make informed decisions that will positively impact their financial future. This magazine is not only about finances, it is about creating a culture of informed investment,” - Freedom Broker Armenia Director Ovak Ovakimyan noted.
The magazine has established itself as an authoritative investment publication. It offers relevant content on global investment strategies and unique financial solutions for businesses. The magazine is now available in Armenian for a narrower local audience. Expansion into the Armenian market opens up new opportunities for companies operating in the country, allowing them to benefit from international financial and investment experience.
The first issue of the ''Financier'' has already been published. It will be available free of charge at various distribution points throughout the country, including financial institutions, educational centers, and public events. In addition, an electronic version of the magazine will be available on the Freedom Broker Armenia website.