Հայաստանում լույս է տեսել առաջին ֆինանսական ամսագիրը
Հայաստանում լույս է տեսել առաջին հայերեն լեզվով ֆինանսական ամսագիրը, որը կոչվում է «Ֆինանսիստ»։ «Ֆինանսիստը» Freedom Holding Corp.-ի հրատարակությունն է (Freedom Broker Armenia-ն այս միջազգային հոլդինգի մաս է), հարմարեցված տեղական լսարանի համար, տրամադրում է արդի տեղեկատվություն ներդրումների, ֆինանսական շուկաների, գործիքների և ակտիվների մասին: Ամսագիրը կարևոր քայլ է մեդիա աշխարհում և օգնելու է բարելավել երկրում ֆինանսական գրագիտության մակարդակը։
Հուսալի տեղեկատվության հասանելիությունը չափազանց կարևոր է ներդրումների աշխարհում: «Ֆինանսիստը» պատասխանն է Հայաստանում ֆինանսական կրթության աճող պահանջարկին։ Հատուկ շեշտադրում ունենալով ներդրումային ռազմավարությունների և ֆոնդային շուկայի վերլուծության վրա՝ ամսագիրը ծառայում է որպես կարևոր ռեսուրս ինչպես նոր, այնպես էլ փորձառու ներդրողների համար:
«Ֆինանսիստ» ամսագրի գործարկումը նշանակալի քայլ է Հայաստանում ֆինանսական գրագիտության բարելավման ուղղությամբ: Մենք հավատում ենք, որ մեր քաղաքացիներին տրամադրելով մատչելի ֆինանսական գիտելիքներ, մենք կարող ենք նրանց հզորացնել տեղեկացված որոշումներ կայացնելու տեսանկյունից։ Որոշումներ, որոնք դրականորեն կազդեն նրանց ֆինանսական ապագայի վրա: Այս ամսագիրը ոչ միայն ֆինանսների, այլ տեղեկացված ներդրումների մշակույթ ստեղծելու մասին է»,- նշում է Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը:
Ամսագիրը միջազգային ասպարեզում հաստատվել է որպես ներդրումների վերաբերյալ հեղինակավոր հրատարակություն։ Այն առաջարկում է արդիական բովանդակության համաշխարհային ներդրումային ռազմավարությունների և բիզնեսների համար եզակի ֆինանսական լուծումների վերաբերյալ: Ամսագիրն այժմ հասանելի է նաև հայերեն՝ ավելի հարմարեցված տեղի լսարանին։ Ընդլայնումը դեպի հայկական շուկա նոր հնարավորություններ է բացում երկրում գործող ընկերությունների համար՝ հնարավորություն տալով նրանց օգտվել ֆինանսական և ներդրումների միջազգային փորձից:
Արդեն լույս է տեսել «Ֆինանսիստ»-ի առաջին համարը։ Այն անվճար հասանելի կլինի երկրի տարբեր բաշխման կետերում, ներառյալ ֆինանսական հաստատությունները, կրթական կենտրոնները և համայնքային միջոցառումները: Բացի այդ, ամսագրի էլեկտրոնային տարբերակը հասանելի կլինի Freedom Broker Armenia կայքում։

В Армении появился первый финансовый журнал на армянском языке.
«Финансист» - это издание Freedom Holding Corp. (Freedom Broker Armenia - часть этого международного холдинга), адаптированное для местной аудитории. Журнал предоставляет актуальную информацию о тонкостях инвестирования, финансовых рынках, инструментах и активах. Его публикация станет важным шагом в развитии медиа-пространства и будет способствовать повышению уровня финансовой грамотности в стране.
Доступ к надежной информации имеет решающее значение в мире инвестиций. «Финансист» — это ответ на растущий спрос на финансовое образование в Армении. Журнал с особым акцентом на инвестиционных стратегиях и аналитике фондового рынка служит важным ресурсом как для начинающих, так и для опытных инвесторов.
«Запуск журнала “Финансист” является значительным шагом на пути к повышению финансовой грамотности в Армении. Мы считаем, что, снабдив наших граждан доступными финансовыми знаниями, мы можем дать им возможность принимать обоснованные решения, которые положительно повлияют на их финансовое будущее. Этот журнал не только о финансах — он о формировании культуры информированного инвестирования», — отметил директор Freedom Broker Armenia Овак Овакимян.
Журнал зарекомендовал себя как авторитетное инвестиционное издание. Он предлагает актуальный контент о глобальных инвестиционных стратегиях и уникальных финансовых решениях для бизнеса. Журнал теперь доступен и на армянском языке для более узкой местной аудитории. Экспансия на армянский рынок открывает новые возможности для компаний, работающих в стране, позволяя им воспользоваться международным финансовым и инвестиционным опытом.
Первый номер «Финансиста» уже увидел свет. Он будет доступен бесплатно в различных точках распространения по всей стране, включая финансовые учреждения, образовательные центры и общественные мероприятия. Кроме того, на сайте Freedom Broker Armenia будет доступна электронная версия журнала.