Կայացավ «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի փակումը՝ «Freedom Broker Armenia»-ի հետ համատեղ կազմակերպված գործընկերային մեծ երեկույթով
2023 թվականի հուլիսի 9-ից հուլիսի 16-ը Երևանում տեղի ունեցավ քաղաքի մշակութային կյանքի գլխավոր իրադարձություններից մեկը՝ «Ոսկե ծիրան» 20-րդ հոբելյանական միջազգային կինոփառատոնը, որի պաշտոնական գործընկերն էր Հայաստանում առաջին միջազգային ներդրումային ընկերությունը՝ «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն։ Կինոփառատոնի եզրափակիչ ակորդը «Ոսկե ծիրան»-ի և «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ի գործընկերային աննախադեպ երեկույթն էր, որը համախմբել էր ավելի քան 600 հյուրերի՝ արվեստի և մշակույթի ականավոր գործիչների, պաշտոնյաների, բիզնես առաջնորդների և հասարակական տարբեր ոլորտների առաջատարների։
Հուլիսի 15-ին Կինոյի տանը տեղի ունեցավ «Ոսկե ծիրան»-ի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որի ընթացքում լավագույն ֆիլմերը արժանացան «Ոսկե և արծաթե ծիրան» մրցանակներին, իսկ «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն դրամական պարգևի տեսքով հատուկ մրցանակ շնորհեց «Կորիզ» անվանակարգի կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի՝ «Սատանայի գործերից» (From the work of the devil) կարճամետրաժ ֆիլմին (Հայաստան, Եգիպտոս, 2022թ․), որի համաշխարհային պրեմիերան կայացել է 2022 թվականին, Կահիրեի 44-րդ միջազգային կինոփառատոնի (CIFF) շրջանակներում ։
«Շնորհակալություն ենք հայտնում փառատոնի կազմակերպիչներին Հայաստանի համար նման կարևոր իրադարձության գործընկերը լինելու և փակման արարողությանը մասնակցելու հնարավորության համար։ «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն հաղթող ֆիլմի խմբին հանձնում է մեկ միլիոն դրամ արժողությամբ վկայական՝ հաջորդ նախագծի իրականացման համար։ Մենք լիահույս ենք, որ շուտով ձեր նոր ֆիլմը կտեսնենք մեծ էկրաններին»,- իր խոսքում նշեց Freedom Holding Coporation-ի համահիմնադիր Իգոր Կլյուշնևը։
Կինոփառատոնի եզրափակիչ ակորդը «Ոսկե ծիրան»-ի և «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ի գործընկերային շքեղ երեկույթն էր, որը տեղի ունեցավ «Ջելիֆիշ» ժամանցային կենտրոնում՝ ԱՄՆ-ից հրավիրված հանրահայտ DJ Բրայան Սիդի մասնակցությամբ: Բրայան Սիդը Բրուքլինում բնակվող DJ և պրոդյուսեր է, ով շրջագայում է աշխարհի տարբեր երկրներով: Բրիտանական հայտնի DJ Mag ամսագիրը նրան հիշատակել է «Լավագույն բեկումնային դիջեյ» անվանակարգում, իսկ Billboard Dance-ը հայտարարել է, որ նա «արտիստ է, ում արժե հետևել»։ Երեկույթին ելույթ են ունեցել նաև սիրված ու ճանաչված հայ դիջեյներ՝ Ա.Չիլլան, դիջեյ Սերժոն, ինչպես նաև հայտնի երաժշտական 3.33 խմբի անդամները։
Ընկերության մասին՝
«Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն ամերիկյան Freedom Holding Corp-ի անդամ է , որի բաժնետոմսերը վաճառվում են NASDAQ-ում՝ FRHC բորսայական հապավմամբ: Հոլդինգի կապիտալիզացիան գերազանցում է 4,5 մլրդ ԱՄՆ դոլարը, կառավարվող ակտիվները՝ ավելի քան 5,4 մլրդ ԱՄՆ դոլար։
Ընկերությունն ունի ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրված համապատասխան լիցենզիաները` բրոքերային և դեպոզիտար գործունեություն իրականացնելու համար։
Freedom Finance ընկերությունների միջազգային խումբը ԱՊՀ և Կենտրոնական Ասիայի շուկաներում ներդրումային և բրոքերային ծառայությունների շուկայի առաջատարն է՝ միջազգային ֆինանսական շուկաներում ավելի քան 15 տարվա փորձով: Խմբի 119 գրասենյակներն ու մասնաճյուղերը գտնվում են Ասիայի, Եվրոպայի և Ամերիկայի 15 երկրներում։ Խմբի ընկերությունները լիցենզավորված են գործունեության յուրաքանչյուր երկրում: Խմբի ընկերություններում հաճախորդների հաշիվների ընդհանուր թիվը գերազանցում է 350,000-ը:

Кинофестиваль Golden Apricot завершился грандиозной партнерской вечеринкой, проведенной совместно с Freedom Broker Armenia
С 9 по 16 июля 2023 года в Ереване состоялось одно из главных событий культурной жизни города – юбилейный XX международный кинофестиваль Golden Apricot, официальным партнером которого выступил первый международный брокер в Армении – компания Freedom Broker. Финальным аккордом кинофестиваля стала грандиозная партнерская вечеринка Golden Apricot и Freedom Broker Armenia, которая собрала более 600 гостей — видных деятелей искусства и культуры, представителей органов государственной власти, руководителей крупного бизнеса и лидеров общественного мнения из разных сфер. Торжественная церемония закрытия Golden Apricot состоялась в ереванском Доме кино 15 июля, в рамках которой лучшие киноленты были награждены Золотыми и серебряными абрикосами, а Freedom Broker вручил специальный приз конкурса короткометражных фильмов «Кориз». Специальную премию и денежный приз получил короткометражный фильм “From the work of the devil” (Армения, Египет, 2022), мировая премьера которого состоялась на 44-м Каирском международном кинофестивале (CIFF) в 2022 году.
«Благодарим организаторов фестиваля за возможность выступить в качестве партнера такого важного для Армении события и принять участие в церемонии закрытия. Freedom Broker Armenia дарит съемочной команде фильма-победителя сертификат номиналом в один миллион драм на реализацию следующего проекта. Надеемся в скором времени увидеть вашу новую картину на больших экранах», — сказал сооснователь Freedom Holding Игорь Клюшнев. Финальным аккордом кинофестиваля стала грандиозная партнерская вечеринка Golden Apricot и Freedom Broker, которая состоялась в Jellyfish при участии популярного диджея из США Brian Cid. Brian Cid — бруклинский диджей и продюсер, гастролирующий по всему миру. Известный британский журнал DJ Mag отметил диджея в номинации «Лучший прорывной диджей», а Billboard Dance заявил, что он «является артистом, за которым стоит наблюдать». На вечеринке также выступили известные армянские диджеи A.Chilla, Serjo, участники популярной музыкальной группы 3.33.
Справочная информация: Freedom Broker входит в состав американского финансового холдинга Freedom Holding Corp, акции которого торгуются на бирже NASDAQ по тикером FRHC. Капитализация холдинга превышает 4,5 млрд долларов США, активы под управлением – более 5,4 млрд долларов США. Freedom Broker обладает лицензиями, выданными Центральным банком Республики Армения, на право осуществления брокерской и депозитарной деятельности. Международная группа компаний Freedom Finance – лидер рынка инвестиционных и брокерских услуг на рынках СНГ и Центральной Азии с более чем 15-летним опытом работы на международных финансовых рынках. 119 офисов и филиалов группы расположены в 15 странах Азии, Европы и Америки. Компании группы лицензированы в каждой стране присутствия. Общее число клиентских счетов в компаниях группы превышает 350 тыс.