Կայացավ «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի փակումը՝ «Freedom Broker Armenia»-ի հետ համատեղ կազմակերպված գործընկերային մեծ երեկույթով
2023 թվականի հուլիսի 9-ից հուլիսի 16-ը Երևանում տեղի ունեցավ քաղաքի մշակութային կյանքի գլխավոր իրադարձություններից մեկը՝ «Ոսկե ծիրան» 20-րդ հոբելյանական միջազգային կինոփառատոնը, որի պաշտոնական գործընկերն էր Հայաստանում առաջին միջազգային ներդրումային ընկերությունը՝ «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն։ Կինոփառատոնի եզրափակիչ ակորդը «Ոսկե ծիրան»-ի և «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ի գործընկերային աննախադեպ երեկույթն էր, որը համախմբել էր ավելի քան 600 հյուրերի՝ արվեստի և մշակույթի ականավոր գործիչների, պաշտոնյաների, բիզնես առաջնորդների և հասարակական տարբեր ոլորտների առաջատարների։
Հուլիսի 15-ին Կինոյի տանը տեղի ունեցավ «Ոսկե ծիրան»-ի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որի ընթացքում լավագույն ֆիլմերը արժանացան «Ոսկե և արծաթե ծիրան» մրցանակներին, իսկ «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն դրամական պարգևի տեսքով հատուկ մրցանակ շնորհեց «Կորիզ» անվանակարգի կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի՝ «Սատանայի գործերից» (From the work of the devil) կարճամետրաժ ֆիլմին (Հայաստան, Եգիպտոս, 2022թ․), որի համաշխարհային պրեմիերան կայացել է 2022 թվականին, Կահիրեի 44-րդ միջազգային կինոփառատոնի (CIFF) շրջանակներում ։
«Շնորհակալություն ենք հայտնում փառատոնի կազմակերպիչներին Հայաստանի համար նման կարևոր իրադարձության գործընկերը լինելու և փակման արարողությանը մասնակցելու հնարավորության համար։ «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն հաղթող ֆիլմի խմբին հանձնում է մեկ միլիոն դրամ արժողությամբ վկայական՝ հաջորդ նախագծի իրականացման համար։ Մենք լիահույս ենք, որ շուտով ձեր նոր ֆիլմը կտեսնենք մեծ էկրաններին»,- իր խոսքում նշեց Freedom Holding Coporation-ի համահիմնադիր Իգոր Կլյուշնևը։
Կինոփառատոնի եզրափակիչ ակորդը «Ոսկե ծիրան»-ի և «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ի գործընկերային շքեղ երեկույթն էր, որը տեղի ունեցավ «Ջելիֆիշ» ժամանցային կենտրոնում՝ ԱՄՆ-ից հրավիրված հանրահայտ DJ Բրայան Սիդի մասնակցությամբ: Բրայան Սիդը Բրուքլինում բնակվող DJ և պրոդյուսեր է, ով շրջագայում է աշխարհի տարբեր երկրներով: Բրիտանական հայտնի DJ Mag ամսագիրը նրան հիշատակել է «Լավագույն բեկումնային դիջեյ» անվանակարգում, իսկ Billboard Dance-ը հայտարարել է, որ նա «արտիստ է, ում արժե հետևել»։ Երեկույթին ելույթ են ունեցել նաև սիրված ու ճանաչված հայ դիջեյներ՝ Ա.Չիլլան, դիջեյ Սերժոն, ինչպես նաև հայտնի երաժշտական 3.33 խմբի անդամները։
Ընկերության մասին՝
«Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն ամերիկյան Freedom Holding Corp-ի անդամ է , որի բաժնետոմսերը վաճառվում են NASDAQ-ում՝ FRHC բորսայական հապավմամբ: Հոլդինգի կապիտալիզացիան գերազանցում է 4,5 մլրդ ԱՄՆ դոլարը, կառավարվող ակտիվները՝ ավելի քան 5,4 մլրդ ԱՄՆ դոլար։
Ընկերությունն ունի ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրված համապատասխան լիցենզիաները` բրոքերային և դեպոզիտար գործունեություն իրականացնելու համար։
Freedom Finance ընկերությունների միջազգային խումբը ԱՊՀ և Կենտրոնական Ասիայի շուկաներում ներդրումային և բրոքերային ծառայությունների շուկայի առաջատարն է՝ միջազգային ֆինանսական շուկաներում ավելի քան 15 տարվա փորձով: Խմբի 119 գրասենյակներն ու մասնաճյուղերը գտնվում են Ասիայի, Եվրոպայի և Ամերիկայի 15 երկրներում։ Խմբի ընկերությունները լիցենզավորված են գործունեության յուրաքանչյուր երկրում: Խմբի ընկերություններում հաճախորդների հաշիվների ընդհանուր թիվը գերազանցում է 350,000-ը:

The Golden Apricot Film Festival ended with a grand partner party held jointly with Freedom Broker Armenia
From July 9 to July 16, 2023, one of the main events of the city's cultural life took place in Yerevan - the 20th Golden Apricot International Film Festival, the official partner of which was the first international broker in Armenia, Freedom Broker. The final chord of the film festival was the grandiose partner party of Golden Apricot and Freedom Broker Armenia, which brought together more than 600 guests - prominent figures of art and culture, government officials, business leaders and public opinion leaders from various fields. The Golden Apricot Closing Ceremony was held at the Yerevan Cinema House on July 15, during which the best films were awarded Golden and Silver Apricots, and Freedom Broker presented a special prize for the Koriz short film competition. The short film “From the Work of the Devil” (Armenia, Egypt, 2022), which had its world premiere at the 44th Cairo International Film Festival (CIFF) in 2022, received a special award and a cash prize.
“We thank the festival organizers for the opportunity to act as a partner of such an important event for Armenia and take part in the closing ceremony. Freedom Broker Armenia is presenting the crew of the winning film with a certificate worth 1 million drams for the implementation of the next project. We hope to see your new film on big screens soon,” Igor Klyushnev, co-founder of Freedom Holding noted.
The final chord of the film festival was a grand partnership party between Golden Apricot and Freedom Broker, which took place in Jellyfish with the participation of the popular US DJ Brian Cid. Brian Cid is a Brooklyn-based DJ and producer who tours around the world. The well-known British magazine DJ Mag named the DJ in the category "Best Breakthrough DJ", and Billboard Dance declared that he "is an artist worth watching." Famous Armenian DJs A. Chilla, Serjo, members of the popular music group 3.33 also performed at the party.
Additional information: Freedom Broker is part of the American financial holding Freedom Holding Corp, whose shares are traded on the NASDAQ under the ticker FRHC. The capitalization of the holding exceeds 4.5 billion US dollars, assets under management - more than 5.4 billion US dollars. Freedom Broker has licenses issued by the Central Bank of the Republic of Armenia for the right to carry out brokerage and depository activities. The international group of companies Freedom Finance is the market leader in investment and brokerage services in the CIS and Central Asian markets, with more than 15 years of experience in international financial markets. 119 offices and branches of the group are located in 15 countries in Asia, Europe and America. Group companies are licensed in each country of presence. The total number of client accounts in the companies of the group exceeds 350,000.