Freedom Broker-ն ընդլայնում է Հայաստանում շուկայական հնարավորությունները և բարելավում բնակչության ֆինանսական գրագիտությունը
Ֆինանսական ծառայությունների առաջատար մատակարար «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն առաջին բրոքերային ընկերությունն է Հայաստանում, որն առաջարկում է բրոքերային ծառայությունների լայն տեսականի նախատեսված հատկապես ֆիզիկական անձանց համար: ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից տրված լիցենզիաներով ընկերությունը իրավասու է իրականացնել բրոքերային և պահառության գործունեություն, ինչը հիմնաքարային կարևորություն ունի երկրի ֆինանսական դաշտի համար։
Որպես լիցենզավորված ընկերություն՝ «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն հաճախորդներին տրամադրում է ներդրումներ կատարելու լայն հնարավորություններ և ֆինանսական ծառայություններ՝ ապահովելով անխափան մուտք դեպի տեղական և միջազգային շուկա: Ընկերության փորձը հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս կայացնել ներդրումային որոշումներ և ապահովում է հաճախորդների գոհումակության բարձր մակարդակը:
Մեծ ուշադրություն դարձնելով անհատների իրավունքներին և հնարավորություններին՝ ընկերությունը հաճախորդներին առաջարկում է հարուստ փորձ և մասնագիտացվածության բարձր մակարդակ։ Ունենալով ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրված լիցենզիա՝ ընկերությունը կարող է հուսալի միջնորդ հանդիսանալ ներդրողների և ֆինանսական շուկաների միջև՝ նպաստելով գործարքների արդյունավետ և անվտանգ իրականացմանը։
Freedom Broker-ի կողմից առաջարկվող համապարփակ բրոքերային ծառայությունների շրջանակը ներառում է ակտիվների դասի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ բաժնետոմսեր, պարտատոմսեր, փոխադարձ հիմնադրամներ, օպցիոններ և այլն: Բացի այդ, ընկերությունը հնարավորություն է տալիս մուտք գործել դեպի համաշխարհային բորսաներ, ինչը հաճախորդներին թույլ է տալիս ուսումնասիրել ներդրումային հնարավորությունները համաշխարհային մասշտաբով: Համատեղելով գերժամանակակից տեխնոլոգիաները անհատականացված ծառայության հետ՝ Freedom Broker-ը հաճախորդներին երաշխավորում է առանց խոչընդոտների և հարմարավետ ներդրումային փորձ:
«Ուրախ ենք ներկայացնել Հայաստանում ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց համար նախատեսված բրոքերային ծառայությունների ամբողջական սպեկտրը: Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի լիցենզիան հավաստում է, որ մենք հավատարիմ ենք ֆինանսական գրագիտության ամենաբարձր չափանիշներին, իսկ հաճախորդամետ լինելը շուկայում մեր առանձնահատկություններից մեկն է։ Ընկերության միջոցով անհատներն այժմ կարող են օգտվել ներդրումային մի շարք հնարավորություններից և մասնագիտական ուղղորդումից, որոնք հարմարեցված են ամհատների ֆինանսական նպատակներին»,- նշում է Հովակ Հովակիմյանը:
Ընկերությունը մտադիր է մնալ տեխնոլոգիական առաջընթացի առաջատար դիրքերում: Օգտատերերի համար նախատեսված առցանց հարթակը հաճախորդներին թույլ է տալիս հետևել իրենց ներդրումներին տվյալ պահին, հասանելիություն ստանալ հետազոտական և կրթական ռեսուրսներին և հեշտությամբ կատարել անհրաժեշտ գործարքները: Բացի դրանից, «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ի փորձառու մասնագետների թիմը պատրաստ է անհատական աջակցություն տրամադրել հաճախորդներին՝ երաշխավորելով,որ նրանց ներդրումային ռազմավարությունները համապատասխանում են իրենց ֆինանսական նպատակներին:
Հիմնական ասպեկտներից մեկը, որը առանձնացնում «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ին՝ ամենօրյա վերլուծությունների և ներդրումային յուրահատուկ գաղափարների միջոցով իր հաճախորդներին հզորացնելու ձգտումն է: Հիմք ընդունելով Freedom Finance-ի առաջատար փորձագետների փորձը՝ Freedom Broker-ը ներդրողներին տրամադրում է այնպիսի գործիքակազմ և տեղեկատվություն, որն անհրաժեշտ է ներդրումային որոշումներ կայացնելու համար: Հարթակն առաջարկում է նաև վերապատրաստման բացառիկ ծրագրեր, որոնք մշակված են ոլորտի մասնագետների կողմից և որոնք միտված են բարելավելու ձեր ներդրումային գիտելիքներն ու հմտությունները:
«Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն պատրաստ է հեղափոխել ներդրումային դաշտը՝հնարավորություն ընձեռելով հաճախորդներին բացահայտելու իրենց ֆինանսական ներուժը: Ընկերության հանձնառությունը թափանցիկության, պրոֆեսիոնալիզմի և հաճախորդների գոհունակության հարցում հիմք է ստեղծում հասանելի և բացառիկ ներդրումային հնարավորությունների նոր դարաշրջանի համար:
Որպես Nasdaq-ում գրանցված ընկերություն, որը 2008թ-ից ի վեր գործունեության հարուստ պատմություն ունի, «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն հաստատվեց տարբեր երկրներում, այդ թվում՝ ԱՄՆ-ում, ԱՄԷ-ում, Գերմանիայում, Ֆրանսիայում, Իսպանիայում, Կիպրոսում, Մեծ Բրիտանիայում, Ղազախստանում, Ուզբեկստանում և Ղրղզստանում։
Հավատարիմ մնալով ՀՀ-ի կողմից սահմանված օրենսդրական պահանջներին, ընկերությունն ունի ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրված լիակատար լիցենզիա, որի մեջ ներառված է բրոքերային, դեպոզիտար, դիլերային գործունեությունը, ինչպես նաև ներդրումային աձակցությունը:
Հոլդինգի մասին՝
Հոլդինգը շուկայում գործում է ավելի քան 14 տարի։ Վերջինս, համաձայն ԱՄՆ GAAP-ի հրապարակում է ֆինանսական հաշվետվություններ։
Freedom Holding Corp.-ը 2020 թվականի դեկտեմբերի 18-ին Ֆինանսական հաստատությունները կարգավորող մարմնից ստացել է մշտական անդամակցության հաստատում (FINRA) և ձեռք է բերել Prime Executions Inc. (Դելավեր, ԱՄՆ), SEC-ում և Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում դարձել է գրանցված բրոքեր-դիլեր (NYSE) անդամ, ինչպես նաև NASDAQ-ում, FINRA-ում և SIPC-ում: 2020 թվականի դեկտեմբերին Freedom-ը և Prime-ը ԱՄՆ բորսաներում վաճառել են ընդհանուր առմամբ 1,07 միլիարդ բաժնետոմս:
Դեկտեմբերին MSCI-ն միավորեց Freedom Holding Corp. -ին MSCI US Small Cap 1750 և MSCI US Investable Market 2500 ինդեքսներում: 2022 թվականի մարտին S&P Global Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը B- վարկանիշներ շնորհեց հոլդինգի ղազախական և կիպրական ստորաբաժանումներին:
2021 թվականի հոկտեմբերին Freedom Finance Europe-ը ստացավ ուղիղ անդամակցություն արժեթղթերի առաջատար միջազգային կենտրոնական դեպոզիտարիայի Euroclear-ում, ինչը ընկերությանը հնարավորություն ընձեռեց եվրոպական, Մեծ Բրիտանիայի և ԱՄՆ շուկաներում ընդլայնել գործառնական, հաշվարկային և պահառության ծառայությունների շրջանակը Freedom Finance Europe-ի հաճախորդների համար:
Հոլդինգի աուդիտորական գործունեությունը վերահսկվում է Մեծ քառյակի ընկերություններից մեկի՝ Deloitte-ի կողմից։ Հոլդինգային ընկերությունը կարգավորվում է ԱՄՆ արժեթղթերի և բորսաների հանձնաժողովի (SEC) կողմից:
Էջը վերջին անգամ թարմացվել է 24.11.2023, 17:37
Տարբեր լեզուների միջև տեղեկությունների անհամապատասխանության դեպքում նախապատվությունը անհրաժեշտ է տալ հայերենին։
Ֆրիդոմ Ֆինանս Արմենիա ՍՊԸ-ն վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից
Ֆրիդոմ Ֆինանս Արմենիա ՍՊԸ-ն պատասխանատվություն չի կրում կայքի էջերից հղված այլ կայքերի բովանդակության ճշգրտության և հավաստիության, այնտեղ տեղադրված գովազդների, ինչպես նաև այդ կայքերում տեղադրված տեղեկատվության օգտագործման հնարավոր հետևանքների համար:

Freedom Broker Empowers Capital Markets in Armenia and Enhances Financial Literacy among Population
Freedom Broker, a leading financial services provider, proudly announces its distinction as the first broker in Armenia to offer a comprehensive range of brokerage services exclusively tailored for individuals. With licenses granted by the Central Bank of the Republic of Armenia, Freedom Broker is empowered to conduct brokerage and depository activities, marking a significant milestone in the country's financial landscape.
As a licensed broker, Freedom Broker is authorized to facilitate a wide spectrum of investment opportunities and financial services for individual clients, providing seamless access to local and international markets. The company's expertise and commitment to excellence enable clients to make informed investment decisions while ensuring a high level of customer satisfaction.
With a focus on empowering individuals, Freedom Broker brings a wealth of experience and professionalism to the table. By leveraging its licenses from the Central Bank of the Republic of Armenia, the company is positioned to serve as a trusted intermediary between investors and the financial markets, facilitating transactions efficiently and securely.
The comprehensive brokerage services offered by Freedom Broker cover a diverse range of asset classes, including stocks, bonds, mutual funds, options, and more. Additionally, the company provides access to global exchanges, enabling clients to explore investment opportunities on a global scale. By combining cutting-edge technology with personalized service, Freedom Broker ensures clients receive a seamless and convenient investment experience.
"We are delighted to introduce full brokerage services for individuals in Armenia. "Our licenses from the Central Bank of the Republic of Armenia signify our commitment to upholding the highest standards of financial integrity, while our focus on customer-centricity sets us apart in the market. With Freedom Broker, individuals can now benefit from a comprehensive suite of investment options and professional guidance tailored to their unique financial goals",- Ovak Ovakimyan noted.
Freedom Broker recognizes the importance of staying at the forefront of technological advancements in an increasingly interconnected world. The company's user-friendly online platform enables clients to monitor their investments in real-time, access research and educational resources, and execute trades with ease. Furthermore, Freedom Broker's team of experienced professionals is readily available to provide personalized guidance and support to clients, ensuring that their investment strategies align with their financial objectives.
One of the key aspects that sets Freedom Broker apart is its commitment to empowering its clients through daily analytics and unique investment ideas. By leveraging the expertise of leading experts from Freedom Finance, Freedom Broker equips investors with the necessary tools and insights to make informed investment decisions. The platform also offers exclusive training programs designed by these industry professionals, allowing individuals to enhance their investment knowledge and skills.
Freedom Broker is poised to revolutionize the investment landscape, empowering individuals to unlock their financial potential with confidence. The firm's unwavering commitment to transparency, professionalism and client satisfaction sets the stage for a new era of accessible and inclusive investment opportunities.
As a company listed on the Nasdaq and with a rich operational history dating back to 2008, Freedom Broker has established a strong presence in various countries, including USA, UAE, Germany, France, Spain, Cyprus, UK, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan.
Adhering to the legislative framework set by the RA, the company is fully licensed by the RA Central Bank, covering brokerage, depository, dealer activities, as well as investment consulting. Their commitment to operating within the legal framework underscores our dedication to transparency, accountability, and best practices.
About the Holding
The holding has been operating in the market for more than 14 years. It publishes US GAAP financial statements.
Freedom Holding Corp. on December 18, 2020, received approval of an application for permanent membership by the Financial Institutions Regulatory Authority (FINRA) and acquired Prime Executions Inc. (Delaware, USA), a broker-dealer registered with the SEC and a member of the New York Stock Exchange (NYSE) as well as NASDAQ, FINRA and SIPC. Freedom and Prime traded a total of 1.07 billion shares on U.S. exchanges in December 2020.
In December, MSCI included Freedom Holding Corp. in the MSCI U.S. Small Cap 1750 and MSCI U.S. Investable Market 2500 indices. In March 2022, the international rating agency S&P Global Ratings assigned B- ratings to the Kazakhstan and Cyprus divisions of the holding.
Freedom Finance Europe obtained direct membership in the leading international central securities depository Euroclear in October 2021, which will enable the company to expand the range of operational, settlement and custody services for Freedom Finance Europe's clients in the European, UK and US markets.
The auditing activities of the holding are controlled by Deloitte, one of the big four companies. The holding company is regulated by the US Securities and Exchange Commission (SEC).