Freedom Broker-ն ընդլայնում է Հայաստանում շուկայական հնարավորությունները և բարելավում բնակչության ֆինանսական գրագիտությունը
Ֆինանսական ծառայությունների առաջատար մատակարար «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն առաջին բրոքերային ընկերությունն է Հայաստանում, որն առաջարկում է բրոքերային ծառայությունների լայն տեսականի նախատեսված հատկապես ֆիզիկական անձանց համար: ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից տրված լիցենզիաներով ընկերությունը իրավասու է իրականացնել բրոքերային և պահառության գործունեություն, ինչը հիմնաքարային կարևորություն ունի երկրի ֆինանսական դաշտի համար։
Որպես լիցենզավորված ընկերություն՝ «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն հաճախորդներին տրամադրում է ներդրումներ կատարելու լայն հնարավորություններ և ֆինանսական ծառայություններ՝ ապահովելով անխափան մուտք դեպի տեղական և միջազգային շուկա: Ընկերության փորձը հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս կայացնել ներդրումային որոշումներ և ապահովում է հաճախորդների գոհումակության բարձր մակարդակը:
Մեծ ուշադրություն դարձնելով անհատների իրավունքներին և հնարավորություններին՝ ընկերությունը հաճախորդներին առաջարկում է հարուստ փորձ և մասնագիտացվածության բարձր մակարդակ։ Ունենալով ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրված լիցենզիա՝ ընկերությունը կարող է հուսալի միջնորդ հանդիսանալ ներդրողների և ֆինանսական շուկաների միջև՝ նպաստելով գործարքների արդյունավետ և անվտանգ իրականացմանը։
Freedom Broker-ի կողմից առաջարկվող համապարփակ բրոքերային ծառայությունների շրջանակը ներառում է ակտիվների դասի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ բաժնետոմսեր, պարտատոմսեր, փոխադարձ հիմնադրամներ, օպցիոններ և այլն: Բացի այդ, ընկերությունը հնարավորություն է տալիս մուտք գործել դեպի համաշխարհային բորսաներ, ինչը հաճախորդներին թույլ է տալիս ուսումնասիրել ներդրումային հնարավորությունները համաշխարհային մասշտաբով: Համատեղելով գերժամանակակից տեխնոլոգիաները անհատականացված ծառայության հետ՝ Freedom Broker-ը հաճախորդներին երաշխավորում է առանց խոչընդոտների և հարմարավետ ներդրումային փորձ:
«Ուրախ ենք ներկայացնել Հայաստանում ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց համար նախատեսված բրոքերային ծառայությունների ամբողջական սպեկտրը: Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի լիցենզիան հավաստում է, որ մենք հավատարիմ ենք ֆինանսական գրագիտության ամենաբարձր չափանիշներին, իսկ հաճախորդամետ լինելը շուկայում մեր առանձնահատկություններից մեկն է։ Ընկերության միջոցով անհատներն այժմ կարող են օգտվել ներդրումային մի շարք հնարավորություններից և մասնագիտական ուղղորդումից, որոնք հարմարեցված են ամհատների ֆինանսական նպատակներին»,- նշում է Հովակ Հովակիմյանը:
Ընկերությունը մտադիր է մնալ տեխնոլոգիական առաջընթացի առաջատար դիրքերում: Օգտատերերի համար նախատեսված առցանց հարթակը հաճախորդներին թույլ է տալիս հետևել իրենց ներդրումներին տվյալ պահին, հասանելիություն ստանալ հետազոտական և կրթական ռեսուրսներին և հեշտությամբ կատարել անհրաժեշտ գործարքները: Բացի դրանից, «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ի փորձառու մասնագետների թիմը պատրաստ է անհատական աջակցություն տրամադրել հաճախորդներին՝ երաշխավորելով,որ նրանց ներդրումային ռազմավարությունները համապատասխանում են իրենց ֆինանսական նպատակներին:
Հիմնական ասպեկտներից մեկը, որը առանձնացնում «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ին՝ ամենօրյա վերլուծությունների և ներդրումային յուրահատուկ գաղափարների միջոցով իր հաճախորդներին հզորացնելու ձգտումն է: Հիմք ընդունելով Freedom Finance-ի առաջատար փորձագետների փորձը՝ Freedom Broker-ը ներդրողներին տրամադրում է այնպիսի գործիքակազմ և տեղեկատվություն, որն անհրաժեշտ է ներդրումային որոշումներ կայացնելու համար: Հարթակն առաջարկում է նաև վերապատրաստման բացառիկ ծրագրեր, որոնք մշակված են ոլորտի մասնագետների կողմից և որոնք միտված են բարելավելու ձեր ներդրումային գիտելիքներն ու հմտությունները:
«Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն պատրաստ է հեղափոխել ներդրումային դաշտը՝հնարավորություն ընձեռելով հաճախորդներին բացահայտելու իրենց ֆինանսական ներուժը: Ընկերության հանձնառությունը թափանցիկության, պրոֆեսիոնալիզմի և հաճախորդների գոհունակության հարցում հիմք է ստեղծում հասանելի և բացառիկ ներդրումային հնարավորությունների նոր դարաշրջանի համար:
Որպես Nasdaq-ում գրանցված ընկերություն, որը 2008թ-ից ի վեր գործունեության հարուստ պատմություն ունի, «Ֆրիդոմ Բրոքեր Արմենիա»-ն հաստատվեց տարբեր երկրներում, այդ թվում՝ ԱՄՆ-ում, ԱՄԷ-ում, Գերմանիայում, Ֆրանսիայում, Իսպանիայում, Կիպրոսում, Մեծ Բրիտանիայում, Ղազախստանում, Ուզբեկստանում և Ղրղզստանում։
Հավատարիմ մնալով ՀՀ-ի կողմից սահմանված օրենսդրական պահանջներին, ընկերությունն ունի ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրված լիակատար լիցենզիա, որի մեջ ներառված է բրոքերային, դեպոզիտար, դիլերային գործունեությունը, ինչպես նաև ներդրումային աձակցությունը:
Հոլդինգի մասին՝
Հոլդինգը շուկայում գործում է ավելի քան 14 տարի։ Վերջինս, համաձայն ԱՄՆ GAAP-ի հրապարակում է ֆինանսական հաշվետվություններ։
Freedom Holding Corp.-ը 2020 թվականի դեկտեմբերի 18-ին Ֆինանսական հաստատությունները կարգավորող մարմնից ստացել է մշտական անդամակցության հաստատում (FINRA) և ձեռք է բերել Prime Executions Inc. (Դելավեր, ԱՄՆ), SEC-ում և Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում դարձել է գրանցված բրոքեր-դիլեր (NYSE) անդամ, ինչպես նաև NASDAQ-ում, FINRA-ում և SIPC-ում: 2020 թվականի դեկտեմբերին Freedom-ը և Prime-ը ԱՄՆ բորսաներում վաճառել են ընդհանուր առմամբ 1,07 միլիարդ բաժնետոմս:
Դեկտեմբերին MSCI-ն միավորեց Freedom Holding Corp. -ին MSCI US Small Cap 1750 և MSCI US Investable Market 2500 ինդեքսներում: 2022 թվականի մարտին S&P Global Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը B- վարկանիշներ շնորհեց հոլդինգի ղազախական և կիպրական ստորաբաժանումներին:
2021 թվականի հոկտեմբերին Freedom Finance Europe-ը ստացավ ուղիղ անդամակցություն արժեթղթերի առաջատար միջազգային կենտրոնական դեպոզիտարիայի Euroclear-ում, ինչը ընկերությանը հնարավորություն ընձեռեց եվրոպական, Մեծ Բրիտանիայի և ԱՄՆ շուկաներում ընդլայնել գործառնական, հաշվարկային և պահառության ծառայությունների շրջանակը Freedom Finance Europe-ի հաճախորդների համար:
Հոլդինգի աուդիտորական գործունեությունը վերահսկվում է Մեծ քառյակի ընկերություններից մեկի՝ Deloitte-ի կողմից։ Հոլդինգային ընկերությունը կարգավորվում է ԱՄՆ արժեթղթերի և բորսաների հանձնաժողովի (SEC) կողմից:
Էջը վերջին անգամ թարմացվել է 24.11.2023, 17:37
Տարբեր լեզուների միջև տեղեկությունների անհամապատասխանության դեպքում նախապատվությունը անհրաժեշտ է տալ հայերենին։
Ֆրիդոմ Ֆինանս Արմենիա ՍՊԸ-ն վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից
Ֆրիդոմ Ֆինանս Արմենիա ՍՊԸ-ն պատասխանատվություն չի կրում կայքի էջերից հղված այլ կայքերի բովանդակության ճշգրտության և հավաստիության, այնտեղ տեղադրված գովազդների, ինչպես նաև այդ կայքերում տեղադրված տեղեկատվության օգտագործման հնարավոր հետևանքների համար:

Freedom Broker расширяет возможности рынка в Армении и повышает финансовую грамотность населения
Freedom Broker, ведущий поставщик финансовых услуг, первый брокер в Армении, предлагающий широкий спектр брокерских услуг, специально предназначенных для частных лиц. С лицензиями, выданными Центральным банком Республики Армения, Freedom Broker уполномочен осуществлять брокерскую и депозитарную деятельность, что является важной вехой в финансовом ландшафте страны.
Как лицензированный брокер, Freedom Broker предоставляет широкий спектр инвестиционных возможностей и финансовых услуг для индивидуальных клиентов, обеспечивая беспрепятственный доступ к локальному и международному рынку. Опыт компании дает возможность клиентам принимать обоснованные инвестиционные решения и обеспечивает высокий уровень удовлетворенности клиентов.
Уделяя особое внимание расширению прав и возможностей отдельных лиц, Freedom Broker предлагает богатый опыт и профессионализм. Имея лицензию Центрального банка Республики Армения, компания может выступать в качестве надежного посредника между инвесторами и финансовыми рынками, способствуя эффективному и безопасному проведению транзакций.
Комплексные брокерские услуги, предлагаемые Freedom Broker, охватывают широкий спектр классов активов, включая акции, облигации, взаимные фонды, опционы и многое другое. Кроме того, компания предоставляет доступ к глобальным биржам, что позволяет клиентам изучать инвестиционные возможности в глобальном масштабе. Сочетая передовые технологии с персонализированным обслуживанием, Freedom Broker гарантирует клиентам беспрепятственный и удобный инвестиционный опыт.
«Мы рады представить полный спектр брокерских услуг для физических лиц в Армении. Лицензия Центрального банка Республики Армения свидетельствует о приверженности соблюдению самых высоких стандартов финансовой честности, а наша ориентация на клиентоориентированность выделяет нас на рынке. С Freedom Broker частные лица теперь могут воспользоваться комплексным набором инвестиционных возможностей и профессиональным руководством, адаптированным к их финансовым целям», — отметил Овак Овакимян.
Freedom Broker намерен оставаться в авангарде технологических достижений. Удобная онлайн-платформа компании позволяет клиентам отслеживать свои инвестиции в режиме реального времени, получать доступ к исследовательским и образовательным ресурсам и с легкостью совершать сделки. Кроме того, команда опытных профессионалов Freedom Broker всегда готова предоставить индивидуальное руководство и поддержку клиентам, гарантируя, что их инвестиционные стратегии соответствуют их финансовым целям.
Одним из ключевых аспектов, отличающих Freedom Broker, является стремление расширять возможности своих клиентов посредством ежедневной аналитики и уникальных инвестиционных идей. Используя опыт ведущих экспертов Freedom Finance, Freedom Broker предоставляет инвесторам необходимые инструменты и информацию для принятия обоснованных инвестиционных решений. Платформа также предлагает эксклюзивные учебные программы, разработанные профессионалами отрасли, что позволяет улучшать свои инвестиционные знания и навыки.
Freedom Broker готов произвести революцию в инвестиционном ландшафте, дав клиентам возможность уверенно раскрывать свой финансовый потенциал. Приверженность компании принципам прозрачности, профессионализма и удовлетворенности клиентов создает основу для новой эры доступных и инклюзивных инвестиционных возможностей.
Как компания, зарегистрированная на Nasdaq и имеющая богатую операционную историю, начавшуюся в 2008 году, Freedom Broker зарекомендовал себя в различных странах, включая США, ОАЭ, Германию, Францию, Испанию, Кипр, Великобританию, Казахстан, Узбекистан, Кыргызстан.
Придерживаясь законодательной базы, установленной РА, компания имеет полную лицензию Центрального банка РА, охватывающую брокерскую, депозитарную, дилерскую деятельность, а также инвестиционный консалтинг.
О Холдинге
Холдинг работает на рынке более 14 лет. Он публикует финансовую отчетность по US GAAP.
Freedom Holding Corp. 18 декабря 2020 г. получила одобрение заявки на постоянное членство со стороны Регуляторного органа финансовых учреждений (FINRA) и приобрела Prime Executions Inc. (Делавэр, США), брокера-дилера, зарегистрированного в SEC и члена Нью-Йоркской фондовой биржи (NYSE), а также NASDAQ, FINRA и SIPC. В декабре 2020 года Freedom и Prime продали на биржах США в общей сложности 1,07 миллиарда акций.
В декабре MSCI включил Freedom Holding Corp. в индексы MSCI US Small Cap 1750 и MSCI US Investable Market 2500. В марте 2022 года международное рейтинговое агентство S&P Global Ratings присвоило рейтинги B- казахстанскому и кипрскому подразделениям холдинга.
Freedom Finance Europe получил прямое членство в ведущем международном центральном депозитарии ценных бумаг Euroclear в октябре 2021 года, что позволит компании расширить спектр операционных, расчетных и депозитарных услуг для клиентов Freedom Finance Europe на рынках Европы, Великобритании и США.
Аудиторская деятельность холдинга контролируется Deloitte, одной из компаний большой четверки. Холдинговая компания регулируется Комиссией по ценным бумагам и биржам США (SEC).