Freedom Broker Armenia-ն սկսել է կրթական սեմինարների շարք
Freedom Broker Armenia-ն կազմակերպել էր ֆինանսական գրագիտության վերաբերյալ կրթական սեմինար լրատվամիջոցների ղեկավարների և երևանյան առաջատար հրատարակությունների լրագրողների համար: Միջոցառումը տեղի է ունեցել Ծաղկաձորում դեկտեմբերի 16-ից 17-ը։
Այս իրադարձությամբ մեկնարկել են մի շարք նախաձեռնություններ, որոնք ուղղված են ֆինանսական և ներդրումների ոլորտում կրթության խթանմանը:
Երկու օրվա ընթացքում կրթական կենտրոնի թրեյներ և ուսուցիչ, ալիքային վերլուծության, միջնաժամկետ և երկարաժամկետ առևտրի ոլորտի փորձագետ Մաքսիմ Սոլոդուխոն առաջատար ԶԼՄ-ների խմբագիրների և լրագրողների հետ կիսվեց ներդրումային ռազմավարությունների ոլորտում իր փորձով։Մասնակիցները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալ զրոյից ներդրումային պորտֆելի ստեղծման հիմունքներին, ֆինանսական շուկայի դինամիկ աշխարհում ռիսկերը նվազագույնի հասցնելու և ակտիվների պաշտպանության ռազմավարություններին, ինչպես նաև հասկանալ շուկայական տնտեսության զարգացման հիմնական սկզբունքները և ֆինանսական շուկայի պատմությունը:
«Կրթությունը ֆինանսական հզորացման հիմնաքարն է, և նման նախաձեռնությունները կարևոր դեր են խաղում կապիտալի շուկայի զարգացման գործում: Մեր առաքելությունը ոչ միայն բրոքերային ծառայություններ մատուցելն է, այլ նաև օգնել մարդկանց ձեռք բերել գիտելիքներ, որոնք անհրաժեշտ են ներդրումային ճիշտ որոշումներ կայացնելու համար: Այս սեմինարը մեր առաջին քայլն է Հայաստանի բնակիչների ֆինանսական գրագիտության բարելավման ուղղությամբ»,- նշեց Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը:
Ինտենսիվ սեմինարը սկիզբ դրեց կրթական նախաձեռնություններին։ Հայաստանի բնակիչների ֆինանսական գրագիտության մակարդակի բարձրացման շրջանակներում նախատեսվում է գործարկել ֆինանսական կրթությանը նվիրված տեղեկատվական ուղիներ, ինչպես նաև կազմակերպել դասախոսություններ և սեմինարներ հարակից թեմաներով։ Freedom Broker Armenia-ն ձգտում է նպաստել հասարակության կյանքի բարելավմանը` բարձրացնելով երկրի բնակչության ֆինանսական իրազեկությունը և խթանելով պատասխանատու և տեղեկացված ներդրումների սկզբունքները:

Freedom Broker Армения начал серию образовательных семинаров
Freedom Broker Армения организовал образовательный семинар по финансовой грамотности для руководителей СМИ и журналистов ведущих изданий Еревана. Мероприятие прошло в Цахкадзоре с 16 по 17 декабря. Оно запустило серию инициатив, направленных на продвижение образования в сфере финансов и инвестиций.
В течение двух дней Максим Солодухо, тренер и преподаватель образовательного центра, эксперт в области волнового анализа, среднесрочной и долгосрочной торговли, делился с главными редакторами и журналистами ведущих СМИ своим опытом в области инвестиционных стратегий. Участники получили возможность изучить основы создания инвестиционного портфеля с нуля, стратегии минимизации рисков и защиты активов в динамичном мире финансового рынка, а также разобраться в основных принципах развития рыночной экономики и истории финансового рынка.
«Образование является краеугольным камнем расширения финансовых возможностей, а подобные инициативы играют решающую роль в развитии рынка капитала. Нашей миссией является не только предоставление брокерских услуг, но и помощь в получении знаний, необходимых для принятия правильных инвестиционных решений. Прошедший семинар является нашим первым шагом на пути повышения финансовой грамотности жителей Армении», – поделился Овак Овакимян, директор Freedom Broker Armenia.
Интенсив положил начало образовательным инициативам. В рамках повышения уровня финансовой грамотности жителей Армении планируется запуск информационных каналов, посвященных финансовому образованию, а также организация лекций и семинаров на смежные темы. Freedom Broker Armenia стремится внести свой вклад в жизнь общества путем повышения финансовой осведомленности населения страны и продвижения принципов ответственного и осознанного инвестирования.