Freedom Broker Armenia-ն սկսել է կրթական սեմինարների շարք
Freedom Broker Armenia-ն կազմակերպել էր ֆինանսական գրագիտության վերաբերյալ կրթական սեմինար լրատվամիջոցների ղեկավարների և երևանյան առաջատար հրատարակությունների լրագրողների համար: Միջոցառումը տեղի է ունեցել Ծաղկաձորում դեկտեմբերի 16-ից 17-ը։
Այս իրադարձությամբ մեկնարկել են մի շարք նախաձեռնություններ, որոնք ուղղված են ֆինանսական և ներդրումների ոլորտում կրթության խթանմանը:
Երկու օրվա ընթացքում կրթական կենտրոնի թրեյներ և ուսուցիչ, ալիքային վերլուծության, միջնաժամկետ և երկարաժամկետ առևտրի ոլորտի փորձագետ Մաքսիմ Սոլոդուխոն առաջատար ԶԼՄ-ների խմբագիրների և լրագրողների հետ կիսվեց ներդրումային ռազմավարությունների ոլորտում իր փորձով։Մասնակիցները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալ զրոյից ներդրումային պորտֆելի ստեղծման հիմունքներին, ֆինանսական շուկայի դինամիկ աշխարհում ռիսկերը նվազագույնի հասցնելու և ակտիվների պաշտպանության ռազմավարություններին, ինչպես նաև հասկանալ շուկայական տնտեսության զարգացման հիմնական սկզբունքները և ֆինանսական շուկայի պատմությունը:
«Կրթությունը ֆինանսական հզորացման հիմնաքարն է, և նման նախաձեռնությունները կարևոր դեր են խաղում կապիտալի շուկայի զարգացման գործում: Մեր առաքելությունը ոչ միայն բրոքերային ծառայություններ մատուցելն է, այլ նաև օգնել մարդկանց ձեռք բերել գիտելիքներ, որոնք անհրաժեշտ են ներդրումային ճիշտ որոշումներ կայացնելու համար: Այս սեմինարը մեր առաջին քայլն է Հայաստանի բնակիչների ֆինանսական գրագիտության բարելավման ուղղությամբ»,- նշեց Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը:
Ինտենսիվ սեմինարը սկիզբ դրեց կրթական նախաձեռնություններին։ Հայաստանի բնակիչների ֆինանսական գրագիտության մակարդակի բարձրացման շրջանակներում նախատեսվում է գործարկել ֆինանսական կրթությանը նվիրված տեղեկատվական ուղիներ, ինչպես նաև կազմակերպել դասախոսություններ և սեմինարներ հարակից թեմաներով։ Freedom Broker Armenia-ն ձգտում է նպաստել հասարակության կյանքի բարելավմանը` բարձրացնելով երկրի բնակչության ֆինանսական իրազեկությունը և խթանելով պատասխանատու և տեղեկացված ներդրումների սկզբունքները:

Freedom Broker Armenia has launched a series of educational seminars
Freedom Broker Armenia organized an educational seminar on financial literacy for media executives and journalists from leading publications in Yerevan. The event took place in Tsakhkadzor from December 16 to 17. It has launched a series of initiatives aimed at promoting education in finance and investment.
Over the course of two days, Maxim Solodukho, a trainer and teacher at the educational center, an expert in the field of wave analysis, medium- and long-term trading, shared his experience in the field of investment strategies with the editors-in-chief and journalists of leading media outlets. Participants had the opportunity to learn the basics of creating an investment portfolio from scratch, strategies for minimizing risks and protecting assets in the dynamic world of the financial market, as well as understand the basic principles of the development of a market economy and the history of the financial market.
“Education is the cornerstone of financial empowerment and initiatives like these play a critical role in capital market development. Our mission is not only to provide brokerage services but also to help you gain the knowledge necessary to make the right investment decisions. This seminar is our first step towards improving the financial literacy of the residents of Armenia,”- Director of Freedom Broker Armenia Hovak Hovakimyan noted.
The intensive marked the beginning of educational initiatives. As part of increasing the level of financial literacy of Armenian residents, it is planned to launch information channels dedicated to financial education, as well as to organize lectures and seminars on related topics. Freedom Broker Armenia strives to contribute to society by increasing the financial awareness of the country's population and promoting the principles of responsible and informed investing.